Hasta Dosyaları Arşiv Müdürlüğü

Hasta dosyaları arşivinde 1.300.000'e yakın hasta dosyası mevcuttur. Dosyalamada renkli kod ve küçükten büyüğe doğru sıralı sistem uygulamaktadır. Merkezi randevu sistemi ile verilen hasta randevuları, elektronik ortamda birimimizden takip edilmektedir. Günlük ortalama 2.000 - 2.500 randevulu hasta dosyası bir gün önceden çıkartılarak tanzim ediliyor, yıpranmış olanlar yenileniyor, bölüm sekreterlerine barkodlama sistemi ile zimmetlendikten sonra polikliniklere ait personeller tarafından bölümlerine gönderiliyor. Polikliniklerimize randevusuz olarak günübirlik gelip muayene olacak hastaların dosyaları ise bölüm personelleri tarafından aldırılmaktadır. Yatışı olan hastaların dosyaları sekreterler tarafından e-mail ile bildirilmektedir. Günlük gelen listeler hazırlanarak ilgili bölüm sekreterliğine zimmetlenmekte ve arşiv görevlisi tarafından kliniklere dağıtılmaktadır. Polikliniklerde / kliniklerde işlemleri tamamlanan dosyalar en kısa sürede arşive iade edilmektedir. Arşiv hasta dosyaları programı üzerinden barkodlama sistemi ile teslim alınan dosyalar numara ve renklerine göre tasnif edilerek raflarına yerleştirilmektedir.

Birim Sorumlusu
Vedat GELİŞGEN

Elektronik Hasta Dosyaları Çalışma Birimi

Elektronik hasta dosyası çalşımalarımız iki vardiya olarak hızlı bir şekilde devam etmektedir. Amacımız en kısa sürede elektronik hasta dosyası ile hizmet vermektir.

Bölüm Sorumlusu Vedat GELİŞGEN haricinde Arşiv Biriminde 33 kişi ile günlük hasta dosya işlemleri ve e-dosya tarama çalışmaları yürütülmektedir.