Patoloji Anabilim Dalı

Patoloji Anabilim Dalı hem sağlık alanında eğitim vermekte hem de sağlık hizmeti sunmaktadır. Sağlık hizmetindeki amacı bilgilerini sürekli geliştirerek yenileyip hastanın tedavisini yönlendirmek için doğru tanı vermektir. Anabilim Dalımız bu amaç için gerekli olan bilimsel ve alt yapı şartlarını oluşturmuş ve bilimsel şartların gelişmesine bağlı her geçen gün yeniden oluşturmaktadır. günün şartlarına uygun oluşturmaktadır.

Patoloji Anabilim Dalı’nın hastanede verdiği sağlık hizmeti her geçen gün artmaktadır. Bu hizmeti Antalya ili ve çevre illere de vermektedir. Bu hizmeti yürütecek şekilde eğitilmiş akademik kadro ve teknik kadroya sahip olan Patoloji Anabilim Dalı kliniklere yönelik ayrı bölümler şeklinde çalışmaktadır. Bu bölümlerdeki öğretim üyeleri hastaların tanılarını ve tedaviye yönelik bulgularını bizzat değerlendirerek rapor etmektedirler ve kliniklerle hastaların tedavisine yönelik toplantılara katılmaktadırlar. Ayrıca bünyesinde 2011 yılında kurulan Jinekopatoloji Bilim Dalı bulunmaktadır.

Moleküler patoloji laboratuarı Mayıs 2012’de KRAS analizi için yurtdışından (Almanya) ve Avrupa Patoloji Derneğinden KRAS, ALK FISH, ALK IHC ve EGFR analizleri için sertifika almıştır. Bu işlemler Anabilim Dalımızda 12 doktor öğretim üyesi, 2 uzman doktor,8 Araştırma Görevlisi , 9 idari ve 16 teknik personel görev yapmaktadır.